افسانه‌های “جنوب عمیق” ایالات متحده آمریکا

 

افسانه‌های “جنوب عمیق” ایالات متحده آمریکا

به گزارش واحد خبر گزاری وبسیات رسمی مچ اندازی ایران:خوشحالم که امروز شما را به درس تاریخ و جغرافیا دعوت می‌کنم. با سخنرانی یک مهمان ویژه به نام شان بوم هنکاک در خدمت شما هستیم با افسانه‌های “جنوب عمیق” ایالات متحده آمریکا!

امروز می‌خواهیم نگاهی به یک منطقه بسیار خاص در مناطق جنوب از ایالات متحده بیندازیم، در این منطقه از ایالات متحده برخی از اسطوره‌های برتر مچ اندازی در جهان را پرورش یافته اند. لطفا هنگام خواندن این مطلب از تخیل خود استفاده کنید و به من اجازه دهید تصویری از فرهنگ آن‌ها و چگونگی زندگی آنان را در جوانی ترسیم کنم.

ایالات متحده به دلیل وسعت عظیم خود با بسیاری از کشورهای دیگر متفاوت است. برخی از ایالت‌های ایالات متحده بزرگتر از کشورهای اروپایی هستند، بنابراین به طور طبیعی تکنیک و قدرت مچ اندازی در ایالات متحده مثل اروپا متفاوت است. به عنوان مثال، مچ اندازی در ایتالیا با قدرت مچ اندازی در لهستان یا اوکراین برابری نمی‌کند. همین امر در مورد مناطق مختلف ایالات متحده نیز صادق است. جنوب عمیق عمدتاً از چند ایالت در جنوب شرقی ایالات متحده تشکیل شده است. چندین بار در مچ اندازی گفته شده است که جنوب جایی است که قهرمانان را برای باخت می‌فرستند. به عبارت دیگر، اگر بتوانید برترین ورزشکاران جنوبی را شکست دهید، واقعاً کار بزرگی انجام داده‌اید زیرا آن‌ها به خاطر قدرت خام خود شناخته می‌شوند و بسیاری از رقبای آ‌نها را در حیرت فرو می‌برند.

آن‌ها ورزشکارانی متواضع هستند که دارای قدمتی زیاد و مهمان نواز هستند و قدرت آنها را “قدرت جنوبی” می‌نامند.

ابتدا این عکس‌ها را نگاه کنید و سپس متن بعدی را ببینید.

اعماق جنوب سرزمینی با چای شیرین و سرد، پینه دوز هلو و گوجه سبز سرخ شده است. اینجا خانه دیزی دوک با چکمه‌های گاوچران، الویس پریسلی، غذای روح، کباب، و بلوز است. جایی که، اگر به اندازه کافی خوش شانس باشید، می‌توانید در تپه های تنسی با «درخشش» روبرو شوید، یا در ایوان پشتی در دلتای می‌سی‌سی‌پی استراحت کنید، و غروب خورشید را بر فراز مزارع پنبه‌ای مسطح تماشا کنید. می‌توانید به به پیرمرد ریگلی که داستان‎هایی از گذشته رنگارنگ خود تعریف می‌کند گوش دهید. شاید حتی برای خوردن خرچنگ‌های تند آن‌ها که در محلی به سادگی به عنوان گل‌سنگ شناخته می‌شوند، نیواورلئان و کشور کاجون را تجربه کنید. زمانی که آنجا هستید، آن لهجه‌ی حماسی کوناسی را تجربه خواهید کرد که بسیار متفاوت از صدای تند جنوبی است که در بقیه مناطق عمیق جنوب می‌شنوید. اگر باتلاق‌های تمساح لوئیزیانا “فنجان چای” مورد پسند شما نیستند، می‌توانید از خط ساحلی خوش منظرة شرق به ایالت آفتابی سفر کنید تا در سواحل سفید شکر فلوریدا شنا کنید.

در راه خود به آنجا می‎توانید یک سفر کوتاه به سمت شمال و به سمت توسکالوسا داشته باشید و نبرد آلاباما کریمسون تاید را با جورجیا بولداگ در استادیوم فوتبال برایانت-دنی تماشا کنید.

بیشترین تغییرات آب و هوایی این کشور در منطقه جنوبی ایالات متحده روی می‌دهد. از رطوبت 100 درصدی روزهای گرم تابستانی گرفته تا یخ‌های لجن‌کشی که در زمستان آن را برف می‌نامیم.چنین آب و هوایی این ورزشکاران را مجبور می‌کند تا با شرایط سخت سازگار شوند و بر شرایط سخت غلبه کنند و مطمئناً توانایی آن‌ها برای تسلط بر جدول افزایش میابد.

دلایل زیادی وجود دارد که در اعماق جنوب، ورزشکاران با استعداد ژنتیکی زیادی رشد کنند. کسانی که در اعماق جنوب هستند سخت کوش پرورش داده می‌شوند. اجداد آن‌ها به دلیل کار در مزارع از طلوع تا غروب خورشید و انجام انواع کارهای یدی در گرمایی که آفتاب به تنهایی یک انسان معمولی را به زانو در می‌آورد شناخته شده اند.

برخی از افراد در این منطقه با کشیدن یونجه از مزارع در تابستان و کنده‌های چوب از جنگل در زمستان با کار بی‌پایان خرد کردن هیزم در عصرها بزرگ شدند.

حدس می‌زنم می‌توان گفت سخت کوشی و قدرت در جنوب پرورش داده شده و نام این منطقه “قدرت جنوبی” بوده.

زندگی در جنوب ریشه و سنت‌های عمیق دارد بطوری که در آن والدین با کلماتی مانند “بله، آقا” و “نه، خانم”، “لطفا” و “متشکرم” به فرزندان خود می‌آموزند که مودب باشند.

این سرزمینی است که مردان در را به روی یک خانم باز می‌کنند و به سالمندان برای رد شدن از خیابان کمک می‌کنند. بیشتر آن‌ها برای رفتن به کلیسا در صبح‌های یکشنبه با یک وعده غذایی خانوادگی مانند مرغ سرخ شده و سبزی شلغم در انتظار آن‌ها بودند که به خانه برگردند.

بعد از کلیسا زمانی است که می‌بینید تیم‌های مچ اندازی برای تمرینی بی‌رحمانه گرد هم می‌آیند که در آن دردهای تازه کارها افراد را مجبور به ترک می‌کند.

فقط کسانی که قوی‌ترین انگیزه را دارند به تلاش خود ادامه می‌دهند تا یکی از اسطوره‌های اعماق جنوب مانند ران باث، جانی واکر، کلیو دین، جیم نورترن، جرالد بیتی، دیوید راندل و «هیولا» مایکل تاد باشند.

خیلی‌ها تلاش می کنند، ولی بیشتر آن‌ها دست از کار می‌کشند.با این حال تعداد کمی از آن‌ها به موفقیت دست پیدا می‌کنند تا ما آ‌ن‌ها را به خاطر بسپاریم.

افسانه‌های آینده جنوب عمیق شامل مردان در هر وزن خواهد شد. فقط به چند مورد اشاره می‌کنیم، در کلاس های سبک تر، نام‌هایی مانند جاستین بیشاپ، کریگ تولیه و دانیل موزیر را داریم. سپس ما جانورانی مانند چاد سیلورز، جاناتان بردا، پل پاسمور و چنس شاو داریم تا برخی از وزنه‌های سنگین خود را دور بزنند. سپس به برخی از غول‌های واقعیِ جنوبی مانند وین ویترز، بی جی فوکاکیس و کوری وست “گوریل” می‌رسیم. اما به همین جا ختم نمی‌شود، زیرا جنوب مچ اندازان نخبه‌ی زیادی دارد.همچنین برخی از برجسته‌ترین کشنده‌های فنی کشورمان مانند هرمان استیونز و حتی کتاب درسی ۱۹ ساله داستین حیات که مطمئناً می‌تواند مچ اندازی را بسازد. که مطمئناً با بلوغ او در بزرگسالی هبرهای مچ اندازی را در سرار جهان منتشر می‌کند.

جثه مرد مهم نیست، این ورزشکاران در یک چیز مشترک هستند، همه آن‌ها به “قدرت جنوبی” خود معروف هستند.

ممنون از اینکه این داستان را که درباره اعماق جنوب بود را خواندید. من جزئی از این منطقه در ایالات متحده هستم زیرا اینجا زادگاه و خانه من است. من به میراث جنوبی خود بسیار افتخار می‌کنم. ضرب المثلی داریم که این قطعه را با آن به پایان می‌رسانم – «یک آمریکایی با تولد جنوبی، به لطف خدا».

تا بار بعدی،

بوم!

 

منابع تصویری استفاده شده در متن (افسانه‌های “جنوب عمیق” ایالات متحده آمریکا) شامل وب سایت WALL و ویکی پدیا می‌باشد.

 

درباره ی مدیر

مطلب پیشنهادی

بیست و چهارمین دوره مسابقات مچ اندازی قهرمانی باشگاه های کشور و انتخابی تیم ملی

بیست و چهارمین دوره مسابقات مچ اندازی قهرمانی باشگاه های کشور و انتخابی تیم ملی

بیست و چهارمین دوره مسابقات مچ اندازی قهرمانی باشگاه های کشور و انتخابی تیم ملی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.