جان برزنک، “پروفسور” – مثل همیشه!

 

جان برزنک، “پروفسور” – مثل همیشه!

به گزارش واحد خبر گزاری وبسیات رسمی مچ اندازی ایران

رمزی طیبا در مقابل ولادیسلاو زیسیاک ـ 0:3

رقبا برای مردم ناشناخته بودند. یک پیروزی سریع و آسان برای ولادیسلاو که بسیار مسن‌تر بود. یک بار دیگر جمله “پیرمرد قدرتمند” درست از آب درآمد.

آنا گرونلوند در مقابل انجی رز ـ 1:3

خانم‌ها خیلی قوی بودند، آن‌ها مبارزه خوبی داشتند، تا آخر جنگیدند. به نظر می‌رسید آنا بازوی قوی‌تری داشته باشد اما در آخر انجی به برتری رسید. دوئل‌ها معمولاً به صورت تسمه‌ای خاتمه می‌یابد که پس از یک مبارزه خوب، ورزشکار آمریکایی، ورزشکار دانمارکی را به بالش فشار داد.

جاناتان بردا در مقابل زوراب توبریدزه ـ 0:3

در اینجا یکی از رقبا آمریکایی تقریبا نامحبوب است. وقتی به دنبال برخی از دوئل‌های او بودیم، پس از یک مبارزه سخت با ران بات در یک هوک، باخت او را دیدیم. این بار زوراب خیلی قوی‌تر بود. دوئلی که داستان چندانی نداشت، در ثانیه‌های نخست بعد از هر دور توبریدزه برنده شد.

رون باث در مقابل آفه کومک 0:3

یک مسابقه دیگر بدون صحبت اضافی شروع شد، افه پس از یک تاپ رول سریع رون را شکست داد، گاهی اوقات ورزشکار آمریکایی کمی مقاومت می‌کرد. یک پیروزی محکم و قاطعانه برای ورزشکار ترکیه‌ای به دست آمد.

ساندریس سدیس در مقابل شانس شاو ـ 3:0

نتیجه ممکن است کمی گمراه کننده باشد زیرا مبارزه تقریباً یکنواخت بود. علاوه بر این، شانس در دور اول تقریباً برنده شد زیرا ساندریس به سمت سه سر رفت اما ورزشکار آمریکایی به راحتی او را گرفت و تقریباً او را روی بالش آورد. هر چند در ثانیه‌های آخر ایرادی وجود داشت.

نکته بعدی که باید بدانید، ورزشکار لتونیایی استراتژی خود را تغییر داد و تا جایی که می‌توانستید کنترل دست ورزشکار آمریکایی را در اختیار داشت، جنگید. هر چند شانس یک فشار جانبی قوی داشت و ساندریس باید برای پیروزی تلاش زیادی می‌کرد. نتیجه نهایی 3 بر 0 بود اما بسیار بیشتر از آن چیزی بود که انتظار داشت.

آرتیوم موروزوف در مقابل توبیاس اسپورونگ ـ 3:1

یک مبارزه ناشناخته بزرگ، دو ورزشکار جوان با قدرت و وضعیت بدنی نیرومند بودند. ورزشکار سوئدی بسیار سریع بود و تقریباً در مبارزه اول بر آرتیوم پیروز شد اما در نهایت به رقیب قزاقستانی باخت. در تسمه‌ها می‌توانستیم تسلط واضح موروزوف و پایان در یک قلاب را ببینیم. توبیاس موفق شد یک راند را با یک ضربه سریع به پیروزی برساند، اما راندهای دیگر توسط موروزوف در هوک کنترل شد و او به راحتی پیروز شد.

فیا ریسک در مقابل ربکا مارتینکوویکوا ـ 3:0

چیز زیادی در این مبارزه رخ نمی‌دهد. هر دور یک لغزش بود که ربکا پیشتاز بود. اما در تسمه داستان کاملاً متفاوت و یک برد سریع برای ورزشکار  سوئدی بود.

یوسف یلدیزاوغلو در مقابل اولگ چرکاسوف ـ 1:3

خیلی‌ها ورزشکار روس را به عنوان محبوب‌ترین فرد میدان می‌دیدند. اما در دور اول به طور کاملاً غیرمنتظره‌ای رقیب ترکیه‌ای برنده شد.

در دور دوم یکی از بهترین کامبک‌های شب را داشتیم. اولگ، یوسف را چند سانتی متر از بالش دور نگه داشت، از چهره او می‌شد دید که از تمام تلاش خود را به این مبارزه استفاده می‌کرد و پس از 20-30 ثانیه موفق شد و یوسف را به برتری رسید. پس از این راند می توان گفت ورزشکار ترکیه‌ای بسیار خسته‌تر از ورزشکار روس است و بنابراین اولگ موفق شد در چند ثانیه پیروز مبارزه بعدی شود و بدون هیچ مشکلی. نتیجه 3:1 بود و راند دوم یکی از بهترین بازگشت‌هایی بود که تا به حال دیده بودیم.

رون باث در مقابل زوراب توبریدزه ـ 2:3

یک نمایش جالب و یکی از بهترین مسابقات تاریخ بود!

توصیف اینکه رقبا چقدر دل‌شان را روی صحنه گذاشته بودند، سخت است. از سرگیری‌ها، خطاها و لغزش‌های زیادی وجود داشت. زوراب موفق شد جدول را برگرداند و در حالی که 2 بر صفر شکست می‌خورد، به پیروزی 2 بر 3 بازگشت. به سختی می توان آنچه را که در آنجا اتفاق افتاد با کلمات بیان کرد، درام زیادی وجود داشت و تا انتها جنگید. مبارزه حدود 40 دقیقه طول کشید. من نمی‌توانم برای دیدن تکرار این دوئل صبر کنم.

به هر حال، بازوی راست ورزشکار گرجستانی آنقدر پمپ شده بود که یک کارتون به نظر می‌رسید.

اسکول بوی در مقابل هرمان استیونز ـ 3:1

یک مبارزه ناشناخته بزرگ، تشخیص اینکه چه کسی برنده خواهد شد، سخت بود. اسکول بوی برنده شد اما مجبور شد از قلاب استفاده کند زیرا هرمان در هنگام بالا بردن از برتری خاصی برخوردار بود. می‌توانستید برتری ورزشکار روس را ببینید، اما در راند آخر، ورزشکار آمریکایی واقعاً سخت جنگید و بالاخره دوئل بسیار خوبی با اسکول بوی داشت.

آرتیوم موروزوف در مقابل اوگنی پرودنیک ـ 0:2

یک مبارزه ناشناخته دیگر، اما بعد از دور اول همه چیز مشخص بود. مداخله داور منجر به این شد زمانی که پرودنیک، آرتیوم را در یک قلاب قرار داد؛ او بدون فرصت رها شود. در دور بعدی ما تسمه‌هایی داریم که پرودنیک موفق می‌شود به اوج برسد. موروزوف مجبور می‌شود بدون مچ دست مبارزه کند، چند بار بکشد و از قفسه سینه آسیب ببیند. او یک بار دیگر به مبارزه نزدیک می‌شود اما در نهایت نتیجه را واگذار می کند. پرودنیک 2 بر 0 پیروز شد، می توان گفت ورزشکار جوان برای مبارزه با رقیب اوکراینی تجربه و قدرتی نداشت.

تاد هاچینگز در مقابل جردن تسونف ـ 3:0

باید بگوییم برای جنگ در قلاب آماده بودیم اما بسیار ناامید شدیم. تاد با یک هودی روی صحنه رفت و با یک کوله پشتی، هودی را به سرعت درآورد و به سادگی به جردن تکانی داد. دو راند اول در وسط برگزار شد و تسونف 2-3 ثانیه مبارزه کرد اما بی‌نتیجه بود. در دور سوم، اردن تلاش کرد تا به قله برود اما نتیجه چندانی هم نداشت. آمریکایی تسلط کامل داشت.

اولگ ژوگ در مقابل بتکیلی اونیانی ـ 3:1

معمای دیگر، ورزشکار گرجستانی، علی‌رغم اندام کوچکش، ثابت کرد که رباط‌های بسیار قوی دارد. او حتی توانست در دور اول پیروز شود، با اینکه اولگ کمی دیر شروع کرد. اما 3 راند بعدی در تسمه بود و اولگ دست بتکیلی را کنترل کرد و او را پس از یک مبارزه طولانی به بالش چسباند. اونیانی را برای اینکه تا آخر جنگید تشویق می‌کنیم.

عارف ارتم در مقابل ارمس گاسپارینی ـ 0:3

از یک سو ارمس این روزها رول است و از سوی دیگر عارف با وزن 154 کیلوگرم قهرمان جهان است. ما یک لغزش و تسمه داریم، جایی که ارمس با یکی حریفان خوب مبارزه خواهد کرد. مچ دست عارف فشار را به خوبی تحمل نمی‌کند و سه بار به بالش چسبانده شده است.

گنادی کویکوینیا در مقابل مایکل تاد ـ 3:0

خیلی از ما انتظار چنین نتیجه‌ای را نداشتیم اما گنادی با سبکی عالی در برابر تاد پیروز شد.

در دور اول مایکل وارد حرکت پادشاه امضا شد اما گنادی با انگشتانش بالا رفت و کنترل دستان او را به دست آورد.

در پایان او موفق شد به موقعیتی عالی برسد و به تاد فریاد زد که این پایان است. سپس با یک حرکت قوی ورزشکار آمریکایی را پین زد.

در دور دوم، تاد سعی کرد وارد عضلات سه سر شود اما به دیوار برخورد کرد و دوباره شکست خورد. در راند سوم باز هم برای کنترل دست مبارزه کرد که گنادی پیروز شد. سپس به داخل سه سر رفت و تاد را به بالش چسباند. هر دوی آن‌ها یک مبارزه عالی و نمایشی دیدنی ارائه کردند.

جان برزنک در مقابل خادمورات زولویف ـ 3:0

این مبارزه به آخر شب موکول شد. جان بار دیگر به ما نشان داد که چرا بهترین مچ انداز تاریخ است. دور اول یک کنترل کامل دست در تسمه و یک سنجاق آسان بود.

در راند دوم، قدرت چنگال جان تعیین کننده بود و زولوف حتی نتوانست بیرون بیاید، بنابراین ما 2 بر 0 شدیم. راند سوم شاهکار جان بود. رقبا وارد یک قلاب شدند و پس از یک مبارزه طولانی، جان “کنس باز کن” معروف را اجرا کرد و زولوف را با سبکی خوب به پایان رساند. یک پایان عالی برای این شب بزرگ مچ اندازی یه وجود آمد!

در صورت تمایل میتوانید اصل خبر  را در اینجا مشاهده کنید

 

درباره ی مدیر

مطلب پیشنهادی

بیست و چهارمین دوره مسابقات مچ اندازی قهرمانی باشگاه های کشور و انتخابی تیم ملی

بیست و چهارمین دوره مسابقات مچ اندازی قهرمانی باشگاه های کشور و انتخابی تیم ملی

بیست و چهارمین دوره مسابقات مچ اندازی قهرمانی باشگاه های کشور و انتخابی تیم ملی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.